Enb
۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
 
پذیرش بدون آزمون دانشجو
كسب ركورد 125 عمل جراحي طي دو روز توسط موسسه ملي مرهم در دزفول
.

به گزارش مركز خبر روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد د زفول، همايش اختتاميه موسسه ملي مرهم با سرپرستي پروفسور كلانتر هرمزي و باحضور حجت الاسلام والمسلمين محمد علي قاضي دزفولي، محمد حيدري فرماندار ويژه دزفول، دكتر يوسف پريدار رئيس دانشگاه علوم پزشكي و مهندس هوشنگ مكتبي به نمايندگي از دكتر علي افروس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول در سالن اجتماعات بيمارستان بزرگ گنجويان دزفول برگزار شد.

 

دكتر يوسف پريدار رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهرستان دزفول ضمن خوش آمد گويي به موسسه ملي مرهم و حاضرين در سالن اظهار داشت: بزرگ مردي كه چهره واقعي كشور را به ما نشان دادند كسي نيست جز پروفسور دكتر عبدالجليل كلانتر هرمزي و بايست تمام ما به خصوص جامعه پزشكي درس انسانيت را از دكتر كلانتر هرمزي و اعضاء تيم همراهشان بياموزيم.

وي در ادامه افزود: مهمترين موضوعي كه در حال حاضر با آن مواجه هستيم، چالشي است كه در جامعه پزشكي ايجاد شده و بيشتر در حوزه سلامت و خدمات پزشكي ارائه شده به مردم است.

 
 

ايشان گفت: اين چالش همان چيزي است كه امروزه شاهد آن هستيم و منجر به استعفاي دكتر هاشمي وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشكي مي شود و در مجلس گفته مي شود كه جامعه پزشكي جامعه اي است كه به دنبال ندادن ماليات، بيشتر به دنبال كسب درآمد و منافع مادي بوده و در خدمت رساني به مردم ضعيف هستند.

 رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهرستان دزفول خاطر نشان كرد: در كنار اين چالش ها، افرادي هستند كه بدون ورود به فضاي مجازي و خبرهاي كذب در حوزه پزشكي، در عمل نشان مي دهد كه جامعه پزشكي آن چيزي نيست كه در فضاي مجازي به آن پرداخته شده، بلكه جامعه پزشكي آن چيزي است كه ما امروز در دزفول در قالب موسسه ملي مرهم شاهد آن هستيم.

دكتر يوسف پريدار تصريح كرد: سه محور كه دانشجويان پزشكي بايد سرلوحه كار خود قرار دهند عبارتند از: دانش، مهارت و ديدگاه و اين سه محور در گروه تخصصي موسسه ملي مرهم نمود پيدا مي كند كه مجموعه اي از نيك انديشان با ديدگاه و نگرشي متفاوت از ديگران پيدا مي شوند تا در دورترين و محروم ترين منطقه كشور با علم پزشكي خود بار ديگر افتخار آفريني كنند.

 
 

حجت الاسلام و المسلمين محمد علي قاضي دزفولي امام جمعه دزفول خاطر نشان كرد: در آستانه چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي ايران و در شهر دزفول مقاوم وايثارگر هستيم كه اين چنين اتفاق ميمون و عظيمي نمود پيدا كرد كه قابل توصيف نيست.

امام جمعه مردم دزفول گفت: كاري كه توسط موسسه ملي مرهم روز گذشته در دزفول قهرمان صورت گرفت، بسيار ارزشمند است كه زبان قاصر از بيان عظمت و ارزش اين كار خداپسندانه بوده كه در نظام جمهوري اسلامي ايران انسان هايي با انگيزه به خلق خدا پيدامي شوند و فرشتگان خدا به اين انسان ها مباهات مي كنند.

قاضي دزفولي بيان كرد: موسسه ملي مرهم به سرپرستي پروفسور كلانتر هرمزي چه حس عجيبي را در بين مردم دزفول ايجاد كرد و چه قدر اين افراد در نزد خداوند باري تعالي ارزشمند هستند كه توانستند با اتحاد خالصانه خود به دورترين نقطه كشور يعني شهر دزفول آمده و به ياري مردم بشتابند.

 
 

مهندس هوشنگ مكتبي معاونت توسعه مديريت و منابع واحد دزفول به نيابت از دكتر علي افروس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول ضمن بيان اين مطلب كه حضور در جمع فرهيختگان و جامعه پزشكي موجب مباهات است گفت: كار خداپسندانه اي كه بدون هيچ چشم داشتي توسط موسسه ملي مرهم با هدايت پروفسور كلانتر هرمزي و همكارانشان صورت گرفت موجب ثبت ركوردي بين المللي در شهر دزفول مقاوم گرديد.

مهندس هوشنگ مكتبي خاطر نشان كرد: شهر دزفول از نظر ايثار و مقاومت زبانزد خاص و عام بوده ودانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول به سهم خود توانست در اين امر خداپسندانه نقش خود را به خوبي ايفا نمايند.

معاونت توسعه و منابع انساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول بيان داشت: در دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول سعي بر آن بود تا همواره علاوه بر آموزش به بهبود كيفيت روند جامعه پزشكي نيز توجه گردد كه از جمله آن ها ساخت برانكارد هوشمند بيمارستاني براي انتقال بيماران است كه توسط دانش آموختگان واحد دزفول ساخته شده تا از اين طريق به جابه جايي بيماران و حوادث انتقال بيماران را به حداقل رسانده است.

 
 

پروفسور دكتر عبدالجليل كلانتر هرمزي ضمن اشاره به اين مطلب كه در دزفول در روز گذشته توانسته اند ركورد 65 عمل شكاف كام و لب را در دزفول قهرمان به ثبت جهاني به رسانند اظهار داشت: بنده يك هدف بزرگ داشتم و آن هم گرد هم آوردن بزرگان دزفول زير يك سقف با نگرشي يكسان بود كه امروز به هدف خود رسيدم.

دكتر كلانتر هرمزي سرپرست موسسه ملي مرهم گفت: اگر هدف همه ما يكي باشد، مطمئنا هيچكس نمي تواند ما را شكست دهد و اين اتفاق عجيب و نادر در شهري اتفاق مي افتد كه در جهان به شهر مقاومت و رشادت معروف مي باشد.

وي در ادامه افزود: موسسه ملي مرهم داوطلبين زيادي از سراسر ايران دارد، اين موسسه در سال 1387 فعاليت خود را با 7 پزشك آغاز نمود و در حال حاضر بالغ بر 200 پزشك فوق تخصص و متخصص عضو اين موسسه مي باشند كه كار خود را بدون هيچ چشم داشتي و بدون دريافت هيچ مبلغي، صرفا براي رضاي خدا و برطرف نمودن مشكلات شكاف كام و لب شكري در سطح كشور مبادرت به چنين كار عظيمي نمودند.

دكتر كلانتر هرمزي بيان كرد: ابتداي ورود به دزفول ما نگران اسكان براي بيماران وتيم خود بوديم كه خوشبختانه با سرويس دهي مناسب و در اختيار قرار دادن بهترين امكانات، توسط دكتر علي افروس سرپرست دانشگاه آزاد سلامي واحد دزفول توانستيم با فراخ خاطر اقدام به ويزيت و جراحي بيماران نماييم.

پروفسور كلانتر هرمزي در پايان تصريح كرد: اعتقاد بر اين است كه ايران اسلامي را بايد خودمان بسازيم و موسسه ملي مرهم مفتخر است كه در ايران مقتدر و متمدن توانست يك برند بين المللي به وجود آورد كه هيچ رقيبي در سطح جهان ندارد و رقابتش تنها با ركورد هايي است كه در نقاط مختلف كشور توسط اين موسسه به ثبت رسيده است.

 
 
 
 
دزفول ، کوی آزادگان ، بلوار دانشگاه ، صندوق پستی 313 تلفن 9- 42420601 - 061 نمابر 42420890 - 061
Email : info@iaud.ac.ir
Powered by DorsaPortal