Enb
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
 
پذیرش بدون آزمون دانشجو
اولين جلسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول با شهرداري و شوراي شهر دزفول برگزار شد.
در راستاي ارتباط مسئولين شهرستان و دانشگاه در جهت حل مشكلات جامعه اولين جلسه خود را با حضور اعضاء شوراي شهر و معاونت فرهنگي شهرداري برگزار كرد.

به گزارش مركز خبر روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول، در راستاي ارتباط مسئولين شهرستان و دانشگاه در جهت حل مشكلات جامعه اولين جلسه واحد دزفول با شهرداري و اعضاء شوراي شهر دزفول باحضور عظيم سرافراز، سيد مصطفي عظيمي فر، دوايي فر، تورج بختياري پور، عادل دوائي فر، حميد كلانتري، عزت اله حاجيوند رشيدي، مهندس علي توحيدي معاونت فرهنگي شهرداري، دكتر علي افروس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول و معاونين در اين واحد دانشگاهي برگزار شد.

 

دكتر علي افروس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول ضمن خوش آمد گويي به حاضرين اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول جزو دانشگاه هاي بسيار بزرگ كشور است كه مي تواند در كنار ساير نهادهاي فرهنگي، آموزشي، پژوهشي و اقتصادي به حل مشكلات جامعه به خصوص شهرستان دزفول مبادرت نمايد.

وي در ادامه افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول، قريب به 162000 متر مربع فضاي آموزشي، پژوهشي، تفريحي، رفاهي و ورزشي  همانند ساير دانشگاه هاي سراسر كشور با كاهش تعداد دانشجويان مواجه است ولي خوشبختانه به واسطه كيفيت خدمات آموزشي و زير ساخت هاي اين واحد دانشگاهي و موقعيت استراتژيك شهرستان دزفول دانشجوياني كه واحد دزفول را براي تحصيل انتخاب مي كنند به نسبت ساير شهرهاي استان خوزستان بيشتر باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول خاطر نشان كرد: تعداي مراكز تحقيقاتي در واحد دزفول تصويب شده كه عبارتند از: مركز تحقيقات مواد و انرژِي، مركز تحقيقات محصولات سالم كشاورزي، مركز تحقيقات باستان شناسي و توريسم و اگر اين مراكز به خوبي فعاليت كنند مي تواند در حوزه كشاورزي، توريسم و صنعت كمك هاي شايان توجهي به جامعه علي الخصوص توسعه و آباداني شهر دزفول نمايند.

دكتر علي افروس با اشاره به تجهيزات و فضاهاي ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول بيان داشت: با توجه به اينكه شهر دزفول از نظر فضاهاي ورزشي امكانات ضعيفي دارد، واحد دزفول با داشتن مجموعه ورزشي مجهز امام علي (ع) تا كنون توانسته ميزبان بسياري از مسابقات سطح شهر و حتي مسابقات كشوري باشد.

 

افروس تصريح كرد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول داراي مركز رشد بسيار فعال مي باشد كه در سطح كشور بسيار بي نظير مي باشد و تا كنون توانسته 30 شركت نوپا را در خود مستقر كند و 8 تا از اين شركت ها دانش بنيان شده و 2 تا از اين محصولات در سطح كشور داراي سفارشاتي هستند از جمله برانكارد هوشمند بيمارستاني كه سفارشاتي از خراسان رضوي، پزشكي قانوني تهران و بيمارستان هاي اهواز داشته است.

دكتر علي افروس با اشاره به اين مطلب كه دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول با داشتن امكانات و فضاهاي آموزشي و نيروهاي متخصص و مجرب در كليه رشته ها آماده خدمت رساني به تمام ارگان ها و سازمان هاي سطح شهر است بيان كرد: در زمينه فني و مهندسي واحد دزفول مي تواند ايده ها و طرح هايي ارائه داده و بستر را براي حل مشكلات اساسي و زيرساخت هاي شهري با استفاده از پتانسيل هاي موجود در دانشگاه مرتفع كرده و در قبال آن از شهردار محترم انتظار داريم كه براي فضاهاي تجاري و مجوز هاي آن با واحد دزفول همكاري لازم را انجام دهد.

مهندس عظيمي فر عضو شوراي شهر دزفول گفت: در مورد مبحث شهر الكترونيك مي تواند براي شهروندان و پيشرفت دزفول بسيار مفيد باشد و فعاليت در اين حوزه بسيار حائز اهميت است و سعي ما بر اين است كه براي ايجاد شهر الكترونيك از تخصص و تجارب ارزنده ظرفيت هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول استفاده كنيم.

ايشان در ادامه افزود: در خصوص مديريت شهري و مبحث آموزش شهروندي آمادگي طرح ايده ها و نظرات اساتيد مجرب واحد دزفول بوده و مواردي را كه براي توسعه و پيشرفت شهر دزفول مهمتر هستند را جزو اولويت كاري خود قرار مي دهيم.

 

عظيمي فر بيان داشت: شوراي شهر دزفول از تمام طرح ها و ايده هاي دانشگاه هيان استقبال كرده و حتي در زمينه هاي حقوقي، معماري، عمراني و... از پتانسيل هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول استفاده خواهد كرد.

عظيمي فر در پايان گفت: اميدواريم بتوانيم بين شواري شهر و شهرداري با دانشگاه آزاد اسلامي واحد زفول يك ارتباط دو سويه برقرار و اين پل ارتباطي را مستحكمتر از قبل كرده و خواهشي كه از واحد دزفول داريم اين است كه مشكلات شهري و معضلات شهري را با كمك اساتيد مجرب و دانشجويان به صورت پايان نامه ارائه نموده و راهكار هاي آن به شوراي شهر و شهرداري اعلام كنند.

 
 

مهندس توحيدي معاونت فرهنگي شهرداري دزفول اظهار داشت: برند و معرف هر شهري دانشگاه ها و مراكز آموزشي آن شهر است و بحث آموزش هاي شهروندي و شهر الكترونيك موضوعاتي هستند كه تا حدودي سعي شده آن ها را انجام دهيم ولي با كاستي هايي مواجه بوديم كه براي رفع كاستي ها و توسعه دادن آن ها از تجارب ارزنده ظرفيت هاي واحد دزفول استفاده مي كنيم.

معاونت فرهنگي شهرداري دزفول گفت: تا حدودي شهرداري سعي كرده كه دوره هاي آموزشي براي شهروندان را در سطح شهر با استفاده از انجمن موسسه رهگويان سلامت اجرا كند از جمله؛ بحث آموزشي مادران و كودكان بوده كه قريب 400 تا 500 مادر تحت آموزش قرار گرفتند.

در پايان اين مراسم از طرف شوراي شهر لوح تقديري به رسم ياد بود به دكتر افروس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول اهداء گرديد.

 
 
دزفول ، کوی آزادگان ، بلوار دانشگاه ، صندوق پستی 313 تلفن 9- 42420601 - 061 نمابر 42420890 - 061
Email : info@iaud.ac.ir
Powered by DorsaPortal